Tem 232023
 
176 views
weighing openai and claude-2

weighing openai and claude-2

Henüz açık bir duyuruya rastlamamakla birlikte, daha dün,  ChatGPT web sayfasının altındaki “ChatGPT July 20 Version” ibaresi dikkatimi çekmişti.

Bana ulaşan başka bir bilgi yok. Nelerin ve ne kadar değiştiği konusu tam bir sis perdesinin arkasında.

Sanırım bu duruma, Claude-2‘nin yeni sürümünün kullanıma sunulması etkili oldu.

Yakında daha net bilgilerin ortaya çıkacağına eminim.

Kendisine sorduğumda aşağıdaki yanıtı veriyor:

Maalesef, ben bir AI dil modeliyim ve bilgim Eylül 2021’e kadar olan GPT-3.5 versiyonu ile sınırlıdır. 20 Temmuz 2023 tarihli yeni bir sürümden haberdar değilim. Eğer 20 Temmuz 2023 tarihinde yeni bir ChatGPT sürümü yayınlanmışsa, benim bilgi dağarcığım dışında kalmış olabilir.

En güncel ChatGPT sürümü hakkında bilgi almak için lütfen OpenAI’nin resmi web sitesini ziyaret edin veya güncel duyurularına başvurun. Onlar size en doğru ve güncel bilgileri sağlayacaktır.

Şu anda sadece ChatGPT ücretsiz sürümünden bahsediyorum. Plus üyesi değilim ve bu aralar üye olmayı da düşünmüyorum. Ücretsiz sürümün mevcut halinden, en azından şimdilik, fazlasıyla memnunum.

Youtube üzerinde açtığım Yapay Zeka isimli kanalda, AI konusuyla ilgili güncel gelişmeleri ve denenmiş, çalışan kodlara ilişkin açıklamalara yer vermeye başlıyorum.

İlk örnekleri OpenAI API üzerinden verecektim. Ancak bir kaç günder “limitleri aştığım” uyarısıyla karşılaşıyorum

.Her nedense ilk çekimi ChatGPT hakkında yapmaya zorunluymuşum gibi hissediyorum. Bu yüzden eşimin adına yeni bir üyelik açtık ve ben bu üyelik üzerinden hiç olmazsa bir kaç kaynak kodun çalışır halini gösterebileceğim.

Videoyu yayınladığım zaman, linkini de bu sayfalardan mutlaka paylaşırım. Ama, gelişmelerden hemen haberdar olmak isterseniz, Yapay Zeka kanalıma üye olup bildirim zilini açabilirsiniz.

Şimdilik başka bir gelişme yok. Eğer olursa, sizinle mutlaka paylaşırım.

Eğer bu konuda sizde yeni bir duyum varsa, öğrenmek ve burada paylaşmak beni de fazlasıyla memnun edecektir.

Görüşmek üzere.

Ahmet Aksoy

 

 Bir yanıt bırakın

Bu HTML tagleri ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.