Mar 252016
 
3.941 views

Liderlik ve Politik Zeka

Liderlik ve Politik Zeka

Yayıncı: İş Bankası Kültür Yayınları

Çevirmenliğini yapmış olduğum “Liderlik ve Politik Zeka” isimli kitap Ocak 2016’da İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlandı.

Kitabın yazarları Gerry Reffo ve Valerie Wark.

Bu kitap sadece politikacıları değil, her kesim ve düzeyden hem tecrübeli, hem de aday yöneticileri ilgilendiriyor.

Bu kitap bir uygulama kitabıdır. Gerek kişisel, gerek kurumsal olarak Politik Zekanızı nasıl kullanmanız gerektiğini, onu nasıl geliştirebileceğinizi anlatıyor. Dünyanın dört bir yanından canlı örnekler verilmiş.

Küresel çaptaki birçok büyük firmanın karıştığı “At Eti Skandalı”, Peru’nun madencilik sistemi, Meksika Körfezindeki Petrol Sızıntısı krizi, Coca Cola’nın Afika’da ilaç dağıtımına katkıları ve daha pek çok çarpıcı örnek kitapta yer alıyor.

Coca Cola’nın CEO’su Muhtar Kent‘in adı kitapta sık sık geçiyor.

Artık gücün paylaşıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Tek başına tüm gücü elinde bulundurma olanağı artık yok. Hükümetler, Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, İş Adamları ve Sosyal Medya hala en önemli güç odakları olsalar da tek başlarına başarılı olmaları mümkün değil.

Herkes, her kesim artık gücün paylaşıldığını, mutlak otorite devrinin kapandığını bilmek zorunda.

Güç dengelerini kavramak, kişisel veya kurumsal Politik Zekanızı geliştirmek istiyorsanız bu eser sizin de başucu kitabınız olmaya adaydır.

Ahmet Aksoy

 Bir yanıt bırakın

Bu HTML tagleri ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.