Eki 292014
 
2.163 views

Eğer WordPress kurulu sitenizde W3 Total Cache veya benzeri bir “caching” eklentisi kullanıyorsanız, WP PostViews eklentisinin yansıttığı makale okuma değerlerinin gecikmeli olarak ekrana geldiğini farketmiş olmalısınız.

Böyle olması çok doğal. Çünkü W3 Total Cache eklentisi sizin sayfanızı kaydettiğinde, “postviews” değerinin de o anki karşılığını aynen not alıyor. Bu rakam, sayfalar yenilenmediği sürece hep aynı kalıyor. Manuel olarak veya tanımlanmış süre dolduğunda bu sayfa kayıtları yenileniyor ve postviews değeri de yeniden gerçek sayısına ulaşıyor ama bu kez de orada takılıyor.

Bu arada, yazıların okunma sayılarının veritabanı tarafından kaydedilmesinde her hangi bir sorun olmadığını da belirteyim. Tek sorun, sayım rakamlarının anında doğru şekilde gösterilemiyor olmasında.

W3 Total Cache programının ayarlamaları ile oynayarak bu soruna sağlıklı bir çözüm üretmek pek kolay bir iş gibi görünmüyor. Bunu başaran var mıdır bilemiyorum. Ama bu işi özel bir eklentiye devredersek iş oldukça kolaylaşıyor.

Eklentimizin adı: Ajax the views. Bu eklentiyi WordPress eklenti havuzundan indirip kurabilirsiniz.

Ajax the views eklentisi, sitenizde caching programları kullanıyor olsanız dahi, post views rakamlarının Ajax üzerinden anlık olarak doğru değerleriyle gösterilebilmesini sağlıyor.

Ben kullanıyorum. Size de denemenizi öneririm.

ahmet aksoy

 

 

 Bir yanıt bırakın

Bu HTML tagleri ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(gerekli)

(gerekli)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.